Archive for the ‘Nowości’ Category

Witamy na stronie

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Informuje, że w wyniku referendum pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kołobrzegu przystępują do planowanego na 8 kwietnia 2019 r. strajku. Akcja strajkowa rozpoczyna się 8 kwietnia i trwa do odwołania.

Rozumiejąc trudną sytuację, w jakiej Państwa stawiamy, w imieniu swoim i wszystkich Pracowników Przedszkola proszę o wyrozumiałość i cierpliwość oraz zapewnienie opieki dzieciom w dniach planowanego strajku.

Informacja o zakończeniu akcji strajkowej zostanie umieszczona na stronie internetowej Przedszkola.

Z wyrazami szacunku

Monika Hazubska

Dyrektor Przedszkola


ZABAWY ROZWIJAJĄCE STRATEGIĘ MYŚLENIA U ,,PSZCZÓŁEK”

Umiejętność logicznego myślenia to, w wielkim skrócie, zdolność wyciągania trafnych wniosków z posiadanych danych.  Rozwijanie procesu logicznego myślenia, pomaga dziecku w osiągnięciu głębszego zrozumienia wiedzy i umożliwia wnikliwsze poznawanie otaczającego go świata. Proces ten mobilizuje dziecko do planowania swojej pracy, kreatywnego myślenia i odzwierciedlania zdobytych umiejętności uczenia się w swoim codziennym życiu. Dzieci potrzebują rozwijać strategię myślenia, gdyż umożliwia im to głębsze zrozumienie tematu, pomaga myśleć elastyczniej, analizować problem i poszukiwać najlepszych dla niego rozwiązań. Ważną rolę odgrywają w tym okresie spostrzeżenia wzrokowe. Bardzo ważne jest, aby przedszkolaki zdobywały wiedzę przez własne działanie i doświadczenia. Podczas zajęć wykorzystaliśmy plastikowe kubeczki, klocki konstrukcyjne, domino geometryczne, kulki, plansze oraz kartoniki z obrazkami.

Pszczółki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, były skupione i wykonywały zadania z wielkim zaangażowaniem.

mgr Olga Kaźmierska

DZIEŃ NALEŚNIKA U ,,PSZCZÓŁEK”

W piątek 29 marca dzieci z grupy VI obchodziły „Dzień Naleśnika ”. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Dowiedziały się, jakie produkty spożywcze są potrzebne do przygotowania ciasta naleśnikowego. Tym razem miały możliwość wykazać się dużą kreatywnością i z wielkim zaangażowaniem udekorować swoje naleśniki owocami, bitą śmietaną, polewą.  Mniam, ale pycha…

Serdecznie dziękujemy rodzicom za dostarczenie potrzebnych produktów.

mgr Olga Kaźmierska

ZAJĄCZKI POZNAJĄ ZAWÓD STRAŻAKA

Pewnie każdy mały chłopiec, który ma marzenia na przyszłość chciałby wykonywać zawód, który jest szanowany, często też niebezpieczny. Wielu z tych chłopców, nawet często dziewczynki chciałoby zostać strażakiem.

We wtorek 19 marca dzieci z grupy Zajączki wybrały się na bardzo ciekawe spotkanie do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Dzieci zostały przywitane przez panią Magdalenę, która oprowadziła nas po budynku, dzieci miały możliwość przymierzenia ubrań, włożenia kasków. W specjalnej salce poznaliśmy główne zasady bezpieczeństwa w domu w celu uniknięcia pożaru a także kroki, które należy wykonać w wypadku wystąpienia go. Dzieci bardzo aktywnie odpowiadały na pytania, ochoczo udały się do garażu gdzie zobaczyły wozy strażackie i poznały ich wyposażenie. Poznaliśmy także pracę dyspozytora i dowiedzieliśmy się, dlaczego nie wolno dzwonić bezpodstawnie pod numery alarmowe.

Była to dla nas bardzo wartościowa lekcja i przeżycie. Z całego serca dziękujemy pani Ani (mamusi Kacperka) za zorganizowanie dzieciom tej wspaniałej wycieczki.

mgr Martyna Domańska

SŁODKO I ZDROWO U ZAJĄCZKÓW

Realizując tematykę związaną ze zdrowiem przedszkolaki wiedzą jak ważne jest spożywanie owoców, które są źródłem wielu witamin. Dzieci z grupy „Zajączki” razem z paniami postanowili przełamać trochę regułę i przygotowali wspólnie deserki owocowe z wykorzystaniem fontanny czekoladowej. Tak świętowaliśmy Tłusty Czwartek w naszej grupie, ale wcale niewykluczone, że jeszcze nie raz skosztujemy czekoladowych smakołyków.

mgr Martyna Domańska

KOSMICZNE ZAJĘCIA U ZAJĄCZKÓW

Omawiając tematykę związaną z kosmosem wspólnie świętowaliśmy „Kosmiczny dzień”, podczas którego każdy z zajączków poprzez ciekawie przygotowane rekwizyty w postaci opasek zamienił się w ufoludka lub kosmitę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach matam tycznych, poznawczych, plastycznych oraz kulinarnych – przygotowaliśmy pyszne smakołyki ufoludkowe. To był bardzo fajny dzień.

Dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie ciekawych opasek dla dzieci.

mgr Martyna Domańska

„KOTKI” WITAJĄ WIOSNĘ

W czwartek 21 marca dzieci z grupy IV „Kotki” świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci przyszły ubrane na kolorowo. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwana częścią dnia był spacer do parku z kolorowymi kwiatkami i jesteśmy pewni, że starania naszych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

mgr I. Maciejczyk

PRZEDSZKOLAKI POWITAŁY WIOSNĘ

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy” miedzy innymi takimi wierszykami przedszkolaki z naszego przedszkola witały nową porę roku                    – wiosnę.

21marca to dzień wyczekiwany chyba przez wszystkich.  Po długiej i mroźnej zimie chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Dlatego dzieci bardzo starannie przygotowały się do powitania nowej pory roku. Barwnym korowodem z Marzanną, która jest symbolem odchodzącej zimy oraz z kolorowymi gaikami, które są symbolem nadchodzącej wiosny i ze śpiewem zachęcały wiosnę, aby zagościła u nas na dobre.

mgr Jolanta Daśko

,,PSZCZÓŁKI” ZAKŁADAJĄ ZIELONY OGRÓDEK W SALI

W środę 20 marca dzieci z grupy VI zapragnęły, aby w ich kąciku zawitała wiosna.  Przedszkolaki spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Każde z dzieci na ten dzień miało przynieść jedną cebulę. Dzieci postępowały wg wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do kubeczków, następnie zasadziliśmy cebulę, na końcu podlaliśmy ją wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Będziemy systematycznie obserwować i pielęgnować nasze cebulki.

 Pszczółki były podekscytowane pracą i z niecierpliwością oczekują na jej efekty.

mgr Olga Kaźmierska

KOŁOBRZESKI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

 W dniach 15 i 16 marca w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXIII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej, w którym wzięły udział przedszkolaki uczęszczające do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie miasta Kołobrzeg i powiatu kołobrzeskiego.

Organizatorem festiwalu jest Przedszkole Miejskie nr 3 w Kołobrzegu. To jedyny tego typu festiwal z tak długą tradycją. Do konkursu zgłosiło się 66 uczestników.

Celem konkursu jest wyszukiwanie młodych talentów, promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu oraz integrowanie środowisk przedszkolnych.

Dzieci zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe od 3 do 6 lat. Nasze przedszkole zaprezentowały: Dorota G., Julia Ł.,  Róża Ł. oraz Maja A.

Wszystkie dzieci otrzymały pluszowe nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Gratulujemy Julii Ł. z grupy I, która zajęła drugie miejsce w kategorii dzieci 4- letnich.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy dziewczynkom przede wszystkim odwagi.  Życzymy dalszych sukcesów.

mgr Joanna Branc

 KONKURS PLASTYCZNY: „KOŁOBRZEG MOJE MIASTO”

W dniu 16.03.2019r.odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt.: „Kołobrzeg moje miasto”. W konkursie brały udział wszystkie grupy wiekowe. Miał on na celu rozwijanie inwencji twórczych dzieci, oraz zainteresowanie zabytkami naszego miasta.                Był on ewaluacją do programu autorskiego: ,,Mały patriota”. Prace były bardzo ciekawe, wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody.

 mgr Jolanta Daśko

ŚWIATOWY DZIEŃ KOBIET

Dnia 08.03.2019 r. „Biedronki” w ramach Światowego Dnia Kobiet przygotowały występ artystyczny pt. „Dla kobiet”, składając życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom z przedszkola. Występ „Biedronek” wywołał wiele uśmiechów, a jednocześnie wzruszeń wśród widowni. Punktem kulminacyjny była próba generalna dzieci, które reprezentować będą przedszkole w przeglądzie piosenki przedszkolnej. Kończąc występ „Biedronki” wręczyły paniom z przedszkola drobny upominek, który sam stworzyły.

mgr Partycja Kobiela-Orlińska

Categories
Links: