Archive for the ‘Nowości’ Category

MIKOŁAJKI W GRUPIE IV „KOTKI”

6 grudnia w grupę IV „Kotki” odwiedził Święty Mikołaj, co prawda nie było śniegu, ale Mikołajowi udało się przybyć. Było mnóstwo śmiechu i radości, dzieci zaśpiewały gościowi kolędy, był słodki poczęstunek. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały, czyli prezenty. Był to dzień pełen radości, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

 mgr I. Maciejczyk

ZAJĄCZKI U STOMATOLOGA

„Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!” mając w pamięci te słowa codziennie pamiętamy o zachowaniu higieny jamy ustnej. Zajączki wiedzą, że poprzez dokładne mycie zębów, unikanie słodyczy, jedzenie zdrowych produktów, owoców i warzyw zachowają zdrowy i piękny uśmiech oraz unikną częstych wizyt u dentysty. Nie znaczy to jednak, że mamy zapominać o kontroli swoich zębów dlatego dnia 04.12.2018r. Zajączki wybrały Dię do gabinetu „Stomatologia” przy ul. Narutowicza 8A. Tam zostaliśmy mile przywitani przez pana i panią stomatolog, którzy zaprosili nas do swoich gabinetów. Każdy z nas mimo małych obaw usiadł na fotel i miał sprawdzone zęby i zanotowane informacje dla rodziców o ewentualnych ząbkach do naprawyJ Dodatkowo poznaliśmy przyrządy pana stomatologa w pracy, poznaliśmy zawód stomatologa.

Była to bardzo ciekawa przygoda po której każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy gabinetowi „Stomatologia” za możliwość bezpłatnego przeglądu ząbków oraz pani Ani (mamusi Kacperka) za zorganizowanie nam tej wycieczki.

                                                                                                             mgr Martyna Domańska

 

ANDRZEJKOWE CZARY – MARY U ZAJĄCZKÓW

Andrzejki to czas magiczny, wieczór, podczas którego przez chwilę każdy może poczuć się lub się wróżką lub czarodziejem i sprawić na ile jego moc jest czarodziejska.

„Zajączki” także miały możliwość poczarowania, bo podczas jednego z listopadowych dni przybyli do swojej Sali w nieco innych przebraniach – nietoperzy, księżniczek, czarodziei, wróżek. Po południu do naszej Sali dołączyli także wspaniali goście – rodzice, którzy wspólnie z nami bawili się podczas „Andrzejkowej zabawy”. Oprócz licznych wróżb, zabawy tanecznej, rodzice mieli możliwość obserwacji dzieci podczas zajęć z języka angielskiego pod hasłem „Magic, magic 1,2,3”. Był to dla nas wspaniały czas, spędzony w miłej atmosferze.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie przebrań dla dzieci oraz za przyniesienie smakołyków na wspólny poczęstunek.

mgr Martyna Domańska

ANDRZEJKI W GRUPIE VI „PSZCZÓŁKI”

„Czary-mary, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!” – tak rozpoczęliśmy naszą wspaniałą zabawę, podczas której mogliśmy się zintegrować, pośmiać, a także spróbować swoich szans w konkurencjach zręcznościowych. Odbyło się także lanie wosku oraz pyszny poczęstunek.

mgr Angelika Mofina-Pręga

„MISIE” Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KOŁOBRZEGU

Przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziły uczniów klasy I a w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Celem wizyty był udział przedszkolaków w lekcji, która była podsumowaniem tygodniowych rozważań na temat znajomości praw dziecka. „Misie” wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się, że każdy ma prawo do uczęszczania do szkoły bez względu na swoją odmienność. Układały puzzle i odpowiadały na zagadki dotyczące praw dziecka. Podczas tej wizyty, miały także okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole.  

Bardzo serdecznie dziękujemy wychowawczyni klasy I a pani mgr Magdalenie Jakubowskiej za umożliwienie nam udziału w lekcji i poświęcony nam czas.

mgr Janina Hołowczak

ANDRZEJKOWE „CZARY – MARY” U „MISIÓW”

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, czyli w andrzejki.

Dzieci z gr. V właśnie w tym dniu postanowiły dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości. Z wielkim zainteresowaniem, rumieńcem na twarzy wraz z rodzicami uczestniczyły w różnorodnych wróżbach. Odczytywały przy pomocy rekwizytów, kim będą w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać, jakie będą wieść życie, gdzie udadzą się w podróż, jak na imię będzie miała wybranka serca, itd. Wróżby (traktowane oczywiście z przymrużeniem oka) sprawiły, że był to bardzo magiczny i udany wieczór.

Serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę oraz za przygotowanie poczęstunku.

mgr Janina Hołowczak

„MISIE” Z WIZYTĄ W SCHRONISKU PRO-ANIMALE W CHARZYNIE

„Idzie zima, chudy zimy nie przetrzyma”, to cykliczna akcja organizowana w naszym przedszkolu mająca na celu zbiórkę karmy, koców dla podopiecznych schroniska.

Po zakończeniu zbiórki „Misie” wybrały się na wycieczkę autokarową do schroniska, żeby przekazać zebrane rzeczy. Po teranie schroniska oprowadził nas jego pracownik, który opowiedział nam wiele ciekawostek na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Podczas pobytu w schronisku przedszkolaki oglądały stajnie z końmi i kucykami, psy, drób (gęsi, kury, kaczki, perliczki) oraz szopy pracze, które wywołały duże emocje wśród dzieci.

W imieniu obdarowanych zwierząt bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

mgr Janina Hołowczak

WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE U „MISIÓW”

W bieżącym roku szkolnym w procesie wychowawczo-dydaktycznym naszego przedszkola bardzo ważną rolę odgrywa działalność, która ukształtuje w dzieciach uczucia patriotyczne i przywiązanie do Ojczyzny.

W listopadzie podczas zajęć „Misie” uczestniczyły w wielu zajęciach o tematyce patriotycznej. Nauczyły się hymnu, poznały symbole narodowe, odbyły wycieczkę po naszym mieście, poznając herb, a także niektóre zabytki. Wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, apelu z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz miały możliwość poznania legend związanych z początkiem naszego państwa, które przeczytała pani Iza mamusia Emmy.

mgr Janina Hołowczak

ZDROWO – OWOCOWO U „MISIÓW”

Jesień to pora roku obfitująca w owoce i warzywa. Podczas zajęć i wycieczki na działki „Misie” poznały podstawowe owoce i warzywa (budowę, smak oraz ich walory zdrowotne). Wykonały piękne prace plastyczne związane z omawianym tematem, a wszystko po to, aby choć troszeczkę zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Podsumowaniem zdrowej tematyki było rodzinne spotkanie integracyjne pod hasłem: „Warzywno-owocowy zawrót głowy” ze wspólną zabawą, udziałem w konkursach i degustacją warzywno-owocowych smakołyków. Było sympatycznie, pysznie i zdrowo.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Barbarze babci Martynki za obdarowanie grupy pysznymi jabłkami.

mgr Janina Hołowczak

ANDRZEJKI W GRUPIE I „SŁONECZKA”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć.  W piątek 30. 11.2018r „Słoneczka” z grupy I miały szaloną zabawę Andrzejkową, która zabrała dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości np.:, jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną. Było tradycyjne lanie wosku, konkursy, wróżby serca miłosne i Andrzejkowy poczęstunek. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże? Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.                                                                                                                                                                                                      mgr Jolanta Daśko 

 

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – STOKROTKI POZNAJĄ ZABAWY MISIA

Kolejne spotkanie z akcją „Cała Polaka czyta dzieciom”. Tym razem mama Hani czytała przedszkolakom bajkę pt. „ Zabawy Misia. Dzieci chętnie pomogły sympatycznemu misiowi odnaleźć jego przyjaciół. Urokowi różowego misia trudno było się oprzeć! Stokrotkom takie czytanie bajek bardzo się podobało.  Dziękujemy bardzo mamie Hani i zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim dzieciom bajek.

mgr Magdalena Ćwiklińska

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PSZCZÓŁEK

            23 listopada Pszczółki obchodziły Święto Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów na honorowe miejsca.

  Przedszkolaki zaśpiewały znane wszystkim piosenki „Pokochaj Pluszowego Misia”, „Mały miś”, „Dwa misie”, „Jadą, jadą misie”. Było wesoło i radośnie. Dzieci wysłuchały bajki o misiu, która zachęcała do tolerancji, rozwiązywały zagadki, uczyły się rymowanek, ćwiczyły i wykonywały wiele ciekawych zadań. Dzieci tańczyły ze swoją zabawką, zapoznały się z bajkami, których bohaterami były misie, a także wykonały ciekawe prace plastyczne, nie zabrakło wierszyków i piosenek o misiu a także słodkiego poczęstunku. Dzieci próbowały tego, co misie kochają najbardziej na świecie – pysznego, słodkiego i zdrowego-miodu.

W przyszłym roku także zaprosimy do naszego przedszkola wszystkie najukochańsze misie i wspólne będziemy się uczyć i bawić.

mgr Joanna Branc

Logo Przedszkola
LogoPM7
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa
Najczęściej oglądane