Archive for the ‘Nowości’ Category

ZABAWA I NAUKA U ,, SŁONECZEK”

Dzieci swoje zdolności matematyczne rozwijają przez wiele lat przechodząc z jednego poziomu do kolejnego. Jednakże by było to możliwe potrzebują dużo ćwiczeń praktycznych. Najlepiej uczą się pojęć matematycznych używając zmysł dotyku.

Maluchom z grupy I „Słoneczka” najlepsze efekty przynosi nauka poprzez manipulowanie przedmiotami, i tak matematyka staje się zabawą.

  mgr Jolanta Daśko

ZDROWE ODŻYWIANIE U ,, SŁONECZEK”

Podczas realizacji programu ,, Moda na zdrowie”, maluchy wyhodowały własny szczypiorek. Każdego dnia pielęgnowały go i obserwowały jak rośnie. W końcu przyszedł czas na degustację. Z podziwem można było patrzeć jak dzieci zajadały bułeczki, które same przygotowały. ,,Słoneczka’’ z grupy I wiedzą, że należy jeść warzywa i że są one bardzo zdrowe. Brawo maluchy.

mgr Jolanta Daśko

„ZAJĄCZKI” I „PSZCZÓŁKI” OBCHODZĄ DZIEŃ ZIEMI

W poniedziałek 23 kwietnia dzieci z grupy II „Zajączki” i III „Pszczółki” w związku z obchodami Dnia Ziemi posiały aksamitki w gazonach za przedszkolem.  Przedszkolaki chciały, aby koło naszego przedszkola było zielono, kolorowo, by miło spędzać czas podczas zabaw na placu przedszkolnym. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

mgr Martyna Domańska

mgr Olga Kaźmierska

„PSZCZÓŁKI” W KRAINIE UFOLUDKÓW

W piątek 20 kwietnia w grupie „Pszczółek” zapanowała niezwykle „zielona atmosfera”, a to za sprawą kosmicznej tematyki zajęć i założonym na tę okazję zielonym ubraniom oraz opaskom z oczkami. Nasze przedszkolaki zastawiały się czy ufoludki istnieją naprawdę i jak mogłyby wyglądać. Przywołały ufoludka wierszykiem, bawiliśmy się przy kosmicznej muzyce, zajadaliśmy zielone i zdrowe smakołyki- kiwi i winogrona. Braliśmy też udział w licznych zadaniach rozwijających percepcję wzrokowo- słuchową, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Wymyślenie kosmicznego języka lub wykonanie ufoludka z balona to przecież nie lada wyzwanie. To był bardzo miły dzień.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pomysłowych strojów ufoludków.

mgr Olga Kaźmierska

DZIEŃ UFOLUDKA U ZAJĄCZKÓW

We wtorek 17 kwietnia naszą grupę odwiedzili dziwni goście – przybysze z kosmosu. W tym dniu Zajączki zamieniły się w zielone ludki, ze śmiesznymi opaskami na głowach.

Dzień Ufoludka był pełen ciekawych zajęć dla dzieci. Od rana szykowaliśmy się do tego dnia, kolorowaliśmy sylwety ufoludków, rysowaliśmy ufoludki z użyciem pasteli. Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z klasyfikacją, układaniem rytmów, puzzli, poznaliśmy historyjkę jednego z ufoludka, posługiwaliśmy się językiem ufoludków. Zbudowaliśmy także pojazdy kosmiczne dla naszych ufoludków z klocków waflowych. Na zakończenie zajęć próbowaliśmy przysmaków ufoludków.

To był dla nas bardzo miły dzień

mgr Martyna Domańska

DZIEŃ SPORTU U ZAJĄCZKÓW

W ostatnim tygodniu u Zajączków realizowana była tematyka związana ze sportem. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcenia do uprawiania różnych sportów. W piątek 13 kwietnia dzieci brały udział w zabawach pod hasłem: Dzień Sporu. Po zjedzeniu zdrowego śniadania wspólnie udaliśmy się na boisko sportowe, gdzie zajączki próbowały swoich sił w zawodach sportowych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach, same nawet wymyśliły konkurencję, rozegrały także mecz w piłkę nożną. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały pamiątkowe medale za udział. To był bardzo miły i aktywny dzień.

mgr Martyna Domańska

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Dnia  27 marca 2018 r. Rada Rodziców zorganizowała  kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych i zaprosiła do wzięcia udziału dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Na kiermaszu został zorganizowany konkurs na „Wielkanocny stroik”. Wykonane prace  o tematyce świątecznej były bardzo ciekawe i pomysłowe. Najciekawsze prace zostały nagrodzone  dyplomami i nagrodami. Oczywiście podczas kiermaszu  nie zabrakło pasztecików, pysznych ciast, babeczek wielkanocnych wypieczonych w rodzinnych domach. Jak zawsze dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.

mgr Magdalena Ćwilkińska

KODOWANIE NA DYWANIE W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”

Kodowanie na dywanie to zajęcia rozbudzające w niesamowity sposób dziecięcą ciekawość, wyobraźnię i kreatywność. Do nauki wykorzystujemy matę do kodowania.

W piątek 6 kwietnia w grupie III „Pszczółki” odbyły się po raz pierwszy takie zajęcia, które miały na celu doskonalenie umiejętności przeliczania i klasyfikowania, ćwiczenie koncentracji uwagi oraz rozpoznawanie cyfr. Przedszkolaki uzupełniały pola na kratownicy grafikami w odpowiedniej kolorystyce i ilością przedmiotów na obrazku, wykorzystaliśmy także kolorowe nakrętki od napojów. Jeszcze nie raz podejmiemy kolejne próby kodowania.

mgr Olga Kaźmierska

WIELKANOCNE BABECZKI U ,, SŁONECZEK”

Przygotowania przedświąteczne udzieliły się w grupie I ,, Słoneczka”. W czwartek 29.03.2018r.maluchy postanowiły zrobić wypieki świąteczne i od samego rana zabrały się  do pieczenia wielkanocnych babeczek. Na koniec dzieci  degustowały swoje smakołyki  i wszystkie stwierdziły, że są bardzo smaczne.

  mgr Jolanta Daśko

DZIEŃ MARCHEWKI U „PSZCZÓŁEK”

Dzień  4 kwietnia  był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym.  W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym. Głównym celem zajęć było kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez zabawę, poznanie wartości odżywczych marchewki oraz kształcenie przekonania o konieczności spożywania warzyw. Przedszkolaki brały udział w różnych ciekawych zadaniach z marchewką w roli głównej. Przygotowaliśmy także pyszny i zdrowy sok z marchwi oraz chrupaliśmy surowe marchewki. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał „marchewkowy medal”.

Był to bardzo pracowity dzień dla naszych Pszczółek…

mgr Olga Kaźmierska

WIELKANOCNE ZABAWY U „PSZCZÓŁEK”

W tym tygodniu w ramach realizacji tematyki kompleksowej „Wielkanoc”, dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Brały udział w licznych zabawach i zadaniach. Pszczółki rozwijały umiejętność klasyfikowania z elementem liczenia i rozpoznawania cyfr w zadaniu. Układały „wielkanocne puzzle” i memory obrazkowe, dopasowywały drugą połówkę pisanek, dobierały pisanki w pary. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa klamerkami, przypinały odpowiednią klamerkę na kolor, w którym jest jajko lub zajączek. Odbyły się także „wyścigi z pisankami”. Dzieci rozwijały sprawność manualną wykonując „kurczaczka ze słoika”. Otrzymaliśmy także niespodziankę od wielkanocnego zajączka, którą wspólnie odszukaliśmy według jego wskazówek.

mgr Olga Kaźmierska

„DZIEŃ MUFFINKA” U PSZCZÓŁEK

W poniedziałek 26 marca dzieci z grupy III obchodziły „Dzień Muffinka”. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem pięknie dekorowały babeczki, które upiekły nam Ola i jej mama. Babeczki pięknie pachniały, były miękkie, delikatne oraz bardzo smaczne. Pszczółki z wielkim zaangażowaniem udekorowały swoje muffinki owocami, bitą śmietaną i posypkami. Mniam, ale pycha…

Serdecznie dziękujemy mamusi Oli- Pani Renacie za przygotowanie nam pysznych babeczek.

mgr Olga Kaźmierska

Logo Przedszkola
LogoPM7
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa
Najczęściej oglądane