Archive for the ‘Nowości’ Category

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

ZA TRUD. ZA SERCE. ZA UŚMIECH. DZIĘKUJEMY

 

12 października 2018 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej- z tej okazji grupa Biedronek zaprezentowała przygotowane na to święto wiersze a przedszkolaki z całego przedszkola zaśpiewały wspólnie piosenkę.  Dzieci dziękowały w ten sposób nauczycielom oraz pracownikom obsługi za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło również pięknych prezentów przygotowanych przez dzieci z pomocą wychowawcy.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej

składamy wszystkim nauczycielom

i pracownikom oświaty

serdeczne życzenia,

wielu sukcesów zawodowych,

spełnienia obranego celu oraz tego,

aby podejmowany trud

był źródłem satysfakcji

i społecznego uznania.

PSZCZÓŁKI W BIBILOTECE DZIECIĘCEJ

            W piątek 12 października Pszczółki wybrały się do Biblioteki Dziecięcej. Udały się tam, aby poznać pracę bibliotekarza. W grupie realizowany jest  Program autorski pt. „Zabawy z literaturą” a wyjście do biblioteki jest jednym z punktów programu. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka przywitała dzieci piosenką, następnie rozmawiała o darach jesieni oraz przeczytała książkę pt. „Cztery pory roku w ogrodzie krecika Kacperka”. Dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z obecną porą roku. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka opowiedziała, jakie książki można znaleźć w bibliotece a także wymieniła korzyści, jakie odnoszą dzieci, gdy czytają dużo książek. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega i jak wygląda praca bibliotekarza. Pani zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki razem z rodzicami. Wycieczka była bardzo pouczająca, z pewnością tam jeszcze wrócimy.  

mgr Joanna Branc

PSZCZÓŁKI PIEKĄ CIASTO

Piątkowy poranek (05.10) był dla Pszczółek wyjątkowo pracowity. Dzieci postanowiły na zakończenie „owocowego” tygodnia upiec ciasto ze śliwkami. O tej porze roku śliwek nie brakuje a te, które przyniosła Pola K. były wyjątkowo słodkie. Dzieci zapoznały się ze sposobem pieczenia ciasta, wiedziały, że owoce trzeba najpierw umyć, a następnie pozbyć się pestek. W tej czynności wyręczyła nas, nasza Pani Grażynka. Wykorzystując robot kuchenny uzyskaliśmy doskonałą, słodką masę. Po umieszczeniu na blasze ciasta, udekorowaliśmy je słodkimi śliweczkami. Ciasto zostało upieczone w przedszkolnej kuchni, pod czujnym okiem Pana Krzysia.  Po „owocowej” pracy w książce ciasto było już gotowe. Wystarczyła odrobina puszystego cukru pudru, by ciasto prezentowało się wyśmienicie. Ciasto bardzo smakowało, a niektóre Pszczółki skusiły się na drugą porcję. Planujemy już kolejne wyzwania kulinarne.

mgr Joanna Branc

OWOCOWE SZASZŁYKI W GRUPIE I „SŁONECZKA”

O tym jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie warzyw i owoców wiedzą przedszkolaki z grupy I „Słoneczka”. Podczas zajęć w piątek 05.10.2018 r. dzieci oglądały różne owoce, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały, a następnie wykonały kolorowe szaszłyki. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zjadły swoje przysmaki.

mgr Jolanta Daśko

„STOKROTKI” WIEDZĄ JAK ZWIERZĘTA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY

W drugim tygodniu października dzieci z grupy „Stokrotki” dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego opowiadania o leśnych zwierzątkach.  Dzieci dowiedziały się, gdzie zapada w sen zimowy niedźwiedź, jak przygotowuje się do zimy jeż, a jak wiewiórka. Mieliśmy małą pogawędkę na temat zapasów na zimę zwierząt. Maluszki wykorzystując przysmaki wiewiórki Basi rozwijały umiejętność liczenia. Na koniec dzieci wykonały prace układając i przyklejając dwuelementowe puzzle przedstawiające jeża oraz wiewiórkę.

mgr Magdalena Ćwiklińska

ZAJĄCZKI ŚWIĘTUJĄ „ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA”

Data 10 października w kalendarzu widnieje pod hasłem „Światowy Dzień Drzewa”. Ten dzień w szczególny sposób kieruje naszą uwagę na problem związany z dewastacją środowiska przez ludzi, wycinkę drzew oraz złe zachowania społeczne w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Sprawa jest na tyle poważna, że już od najmłodszych lat powinniśmy rozwijać postawy proekologiczne.

Przedszkolaki z grupy III „Zajączki” z radością przyjęły fakt o realizacji „Dnia Drzewa”. Ubrane w zielone ubranka przyszły do przedszkola wraz z listkami zebranymi w lesie, parku. Podczas rannych zajęć brały udział w zabawie twórczej, podczas której własnoręczne wykonały listki do opasek. W czasie zajęć dydaktycznych dzieci poznały różne gatunki drzew, łączyły owoce z drzewem, z którego pochodzą. Wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania się w lesie i parku. W grupach wykonały także pracę plastyczną „Nasze jesienne drzewa” z wykorzystaniem materiały przyrodniczego przyniesionego przez dzieci.

Najwięcej radości przyniosło dzieciom ostatnie bardzo ważne zadanie. Wspólnie z panem Mieciem naszym konserwatorem posadziliśmy drzewko w naszym ogrodzie przedszkolnym. Podczas tych działań przyświecała nam zasada „Zrób coś dla Ziemi – posadź drzewo”.

Dziękuję dzieciom za udział w zajęciach i rodzicom za pomoc (przyniesienie listków
i przygotowanie zielonego ubrania dla dzieci).

mgr Martyna Domańska

PSZCZÓŁKI I AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego, współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.

Placówki, które wprowadziły codzienne głośne czytanie dzieciom obserwują wzrost zrozumienia tekstów i poleceń, poprawę koncentracji, łatwość wypowiedzi ustnych i pisemnych, wzrost motywacji do nauki i chęci do współpracy, powstawanie więzi pomiędzy uczniami oraz pomiędzy uczniami i czytającym nauczycielem, wzrost czytelnictwa wśród dzieci, a także znaczną poprawę zachowania.

Mając na uwadze dobro swoich dzieci, rodzice Pszczółek bardzo się angażują i chętnie biorą udział w akcji.  W środę 10 października miło nam było gościć mamę Wiktorka M. Pani Kasia przeczytała i omówiła trzy opowiadania z książki „Gang słodziaków”. Dzieci poznały przygody  jeża Jurka, sowy Zosi i bobra Borysa. Zostały do przeczytania jeszcze trzy opowiadania, dlatego Pani Kasia odwiedzi dzieci za tydzień i dokończy czytanie książki. Na koniec dzieci wykonały rysunki swojego ulubionego Słodziaka. Było to bardzo miłe spotkanie. W dalszym ciągu zapraszamy chętnych rodziców do włączenia się do akcji.

mgr Joanna Branc 

PSZCZÓŁKI NA WYCIECZCE DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

We wtorek 9 października Pszczółki wybrały się na wycieczkę do kołobrzeskiej Komunikacji Miejskiej. Po dzieci przyjechał autobus, który zawiózł przedszkolaki  do bazy autobusowej. Na miejscu na Pszczółki  czekał  Kierownik Komunikacji Miejskiej  Pan Krzysztof Kot. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od warsztatu. Dzieci miały możliwość zobaczyć autobus na podnośniku i z bliska przyjrzeć się pracy silnika. Następnie przeszliśmy do części biurowej. Tam czekała na nas Pani sekretarka, która pozwoliła Pszczółkom wejść do gabinetu Pana Prezesa. Przy wyjściu poczęstowała dzieci słodyczami.  Kolejnym  pomieszczeniem do którego weszliśmy był magazyn części zamiennych do autobusów i stacja paliw. Dzieci poznały także działanie  myjni autobusowej.  Na  dyspozytorni Pszczółki dowiedziały się na czym  polega praca dyspozytora. Pan Krzysztof opowiedział również o swojej pracy i zakresie obowiązków na stanowisku kierownika. Każde dziecko miało możliwość  usiąść w autobusie na miejscu  kierowcy i poczuć się jak prawdziwy kierowca autobusu. Na koniec  Pan Krzysztof odwiózł dzieci do przedszkola miejską obwodnicą. Pszczółki były bardzo zadowolone z wycieczki. Po przyjściu do przedszkola dzieci wykonały pracę. Miały za zadanie narysować autobus.

Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi i Kierownikowi Panu Krzysztofowi za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w tej bardzo pouczającej wycieczce. Być może w przyszłości jedna z Pszczółek postanowi zostać np. kierowcą, mechanikiem lub innym pracownikiem komunikacji.

mgr Joanna Branc

JESIENNY SPACER „STOKROTEK”- SPACER W OKOLICY PRZEDSZKOLA

W poniedziałek, 8 października, grupa „Stokrotek” wybrała się na  spacer w okolicy przedszkola. Przedszkolaki ustawione w pary, ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak jesieni. Pogoda dopisała, więc podczas spaceru przedszkolaki obserwowały z zaciekawieniem kolorowe, spadające  z drzew liście, jarzębinę oraz żołędzie i kasztany leżące pod drzewami. Na koniec spaceru przedszkolaki radośnie bawiły się na placu przedszkolnym.

mgr Magdalena Ćwiklińska

Z CYKLU: BIEDRONKI POZNAJĄ ZAWODY SWOICH RODZICÓW NAUCZYCIEL – LOGOPEDA

 05.10.2018 r. odwiedziła Nas mama Kajtka, która przybliżyła dzieciom specyfikę pracy nauczyciela i logopedy. Pani Joanna wyszczególniła dzieciom ścieżkę rozwoju zawodowego nauczyciela począwszy od przedszkola do uzyskania tytułu magistra. Biedronki z zaciekawieniem oglądały wszelkie świadectwa, dyplomy, prace, indeksy a zdziwienie na ich twarzach wywołała suma lat kształcenia, jaką trzeba przejść by zostać nauczycielem. Zainteresowanie dzieci wzbudził czerwony pasek na świadectwach, którego znaczenie poznały. Dzięki przygotowanym przez p. Joannę ćwiczeniom logopedycznym z wykorzystaniem cukierków tik tak, piórek, baniek mydlanych, łyżeczki, dzieci z zaciekawieniem ćwiczyły swoje narządy mowy. W imieniu swoim i dzieci serdecznie dziękujemy p. Joannie.

mgr Patrycja Kobiela-Orlińska

OWOCOWE SZALEŃSTWO W GRUPIE BIEDRONEK

Podsumowując tematykę tygodnia dotyczącą sadu jesienią, Biedronki uczestniczyły w „owocowym szaleństwie”. Z wykorzystaniem sylwet owoców: jabłka, gruszki i śliwki różnej wielkości, dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowo-muzycznych, matematycznych ( klasyfikowanie, określanie wielkości, przeliczanie, grupowanie) oraz orientacji przestrzennej. Zakończeniem „owocowego szaleństwa” była konsumpcja przepysznego, robionego przez dzieci soku jabłkowo-marchwiowego. 

mgr Patrycja Kobiela-Orlińska

GIMNASTYKA U ZAJĄCZKÓW

Grupa III „Zajączki” doskonale wie, że dla zdrowia i dobrego samopoczucia należy regularnie wykonywać ćwiczenia gimnastyczne. A te w naszym przedszkolu – urozmaicone różnymi akcesoriami, są bardzo atrakcyjnym sposobem na odpowiednie wykorzystanie energii. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” Zajączki ochoczo zabierają się za pracę!

mgr Angelika Mofina

Logo Przedszkola
LogoPM7
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa
Najczęściej oglądane