„ZAJĄCZKI” NA ZAKUPACH W PIEKARNI

17 października dzieci z grupy III poznawały zawód piekarza. Podczas zajęć dydaktycznych poznały kolejność wykonywania pieczywa, jego rodzaje, składniki, a także wcieliły się w rolę piekarzy wykonujących pachnące bułeczki. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczną – paterę z babeczkami, którą po przygotowaniu postanowiliśmy komuś wręczyć. A tak się składało, że wybieraliśmy się na zakupy do pobliskiej piekarni i to tam postanowiliśmy nasze dzieło pozostawić. Dzieci miały okazję poznać nazwy różnych rodzajów wypieków, a kuszące zapachy wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój. Kupiliśmy chleb pszenny, chleb razowy oraz bułkę drożdżową. Oczywiście nie obyło się bez pysznych i świeżutkich ciasteczek, które zjedliśmy jeszcze podczas spaceru. Po przyjściu do przedszkola mieliśmy okazję skosztować zakupionych przez nas przysmaków, a chleb z tacy zniknął do ostatniego okruszka.

mgr Angelika Mofina-Pręga