Z CYKLU: BIEDRONKI POZNAJĄ ZAWODY SWOICH RODZICÓW TAKSÓWKARZ

21-11-2018 - Nowości

Dnia 16.11.2018r. odwiedził nas tata Maksymiliana wraz ze swoim narzędziem pracy-taksówką. Dzieci dokonały oględzin taksówki, poznały zasady funkcjonowania taksometru, dowidziały się – co to gapa taksówki, tym samym poznały specyfikę pracy taksówkarza. Biedronki odszukiwały różnice pomiędzy zwykłym samochodem a taksówką, zwracając uwagę na naklejki informacyjne i numer telefonu. Grupa usystematyzowała sobie wiedzę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczącą: apteczki samochodowej, trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy oraz podstawki samochodowej. Na pamiątkę ze spotkania dzieci otrzymały wizytówki, naklejki oraz paragon (wzbudził wielkie zainteresowanie), które wkleiły do swojego portfolio zawodowego.

W imieniu swoim i Biedronek serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za poświęcony czas.

mgr  Patrycja Kobiela-Orlińska