ANDRZEJKOWE „CZARY – MARY” U „MISIÓW”

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, czyli w andrzejki.

Dzieci z gr. V właśnie w tym dniu postanowiły dowiedzieć się, co je czeka w przyszłości. Z wielkim zainteresowaniem, rumieńcem na twarzy wraz z rodzicami uczestniczyły w różnorodnych wróżbach. Odczytywały przy pomocy rekwizytów, kim będą w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać, jakie będą wieść życie, gdzie udadzą się w podróż, jak na imię będzie miała wybranka serca, itd. Wróżby (traktowane oczywiście z przymrużeniem oka) sprawiły, że był to bardzo magiczny i udany wieczór.

Serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę oraz za przygotowanie poczęstunku.

mgr Janina Hołowczak