ZABAWY ROZWIJAJĄCE STRATEGIĘ MYŚLENIA U ,,PSZCZÓŁEK”

Umiejętność logicznego myślenia to, w wielkim skrócie, zdolność wyciągania trafnych wniosków z posiadanych danych.  Rozwijanie procesu logicznego myślenia, pomaga dziecku w osiągnięciu głębszego zrozumienia wiedzy i umożliwia wnikliwsze poznawanie otaczającego go świata. Proces ten mobilizuje dziecko do planowania swojej pracy, kreatywnego myślenia i odzwierciedlania zdobytych umiejętności uczenia się w swoim codziennym życiu. Dzieci potrzebują rozwijać strategię myślenia, gdyż umożliwia im to głębsze zrozumienie tematu, pomaga myśleć elastyczniej, analizować problem i poszukiwać najlepszych dla niego rozwiązań. Ważną rolę odgrywają w tym okresie spostrzeżenia wzrokowe. Bardzo ważne jest, aby przedszkolaki zdobywały wiedzę przez własne działanie i doświadczenia. Podczas zajęć wykorzystaliśmy plastikowe kubeczki, klocki konstrukcyjne, domino geometryczne, kulki, plansze oraz kartoniki z obrazkami.

Pszczółki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, były skupione i wykonywały zadania z wielkim zaangażowaniem.

mgr Olga Kaźmierska

Categories