SłONECZKA” Z GR. I Z WIZYTĄ W KSIĘGARNI

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma  i przyjaciela”.

Podczas realizacji tematyki kompleksowej: ,,W krainie baśni” dzieci z grupy I  ,,Słoneczka” udały się z bardzo ciekawą i pouczającą wizytą do księgarni.

Panie bardzo miło przywitały przedszkolaków i opowiedziały pokrótce, jakim sklepem jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co kupuje. Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się również, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, której szukamy.

Okazało się, że dzieci doskonale się orientują i nie raz z rodzicami kupowały kolorowanki czy książeczki z bajkami. Na zakończenie naszej wizyty serdecznie podziękowaliśmy Panią za miłe przyjęcie oraz przybliżenie nam informacji o książkach. Obiecaliśmy, że nie jest to nasza ostatnia wizyta i jeszcze na pewno razem się spotkamy.

mgr Jolanta Daśko