AKCJA SADZENIA DRZEWEK

„Mamo, tato posadź ze mną drzewko”
Jeśli myślisz rok naprzód- sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód- sadź drzewa
Lecz jeśli myślisz sto lat naprzód- ucz ludzi

Przysłowie chińskie

W dniu 05.10.2011r w godzinach od 14.00- 16.00 w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbyła się akcja pod hasłem „Mamo, tato posadź ze mną drzewko”.

W roku bieżącym w naszym przedszkolu realizowany jest program autorski napisany przez Beatę Stegienta i Jolantę Daśko Jednym z zadań zawartych w programie jest upiększenie naszego przez zasadzenie drzewek. Dzięki uprzejmości łowczego Pana Ryszrda Babczyńskiego z koła łowieckiego „Żuraw” z nadleśnictwa Tychowo- Bobolice otrzymaliśmy sadzonki drzewek. Zaprosiliśmy do współpracy rodziców i dzieci . Akcja ta miała na celu uświadomienie jak ważne jest sadzenie nowych drzew, dbałość o stan najbliższego środowiska, zaangażowanie rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice wraz z dziećmi sadzili tuje i sosny na terenie placu przedszkolnego.

Podczas sadzenia rodzice zwracali uwagę dzieci na to ,w którym miejscu dane drzewko zostało posadzone, by po latach dzieci mogły przyjść i zobaczyć „swoje drzewko”. Niektórzy najchętniej zasadzili by cały las, tak im się podobało. Pamiątkowe zdjęcie będzie miłym wspomnieniem . Niektórzy ojcowie mieli możliwość posadzić drzewko z synem, gdyż do tej pory nie mieli takiej okazji i była to dla nich piękna chwila.

Mamy nadzieję że posadzone drzewka za kilka lat będą stanowiły ozdobę ogrodu, sprawią przyjemność dzieciom, które przyjdą do naszego przedszkola w przyszłych latach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc.

mgr Beata Stegienta

Comments are closed.

Categories
Links: