WYCIECZKA „SŁONECZEK” DO PORU JACHTOWEGO

W środę 05.06.2019 r. przedszkolaki z gr. I „Słoneczka” wybrały się ciuchcią na wycieczkę do portu jachtowego, w ramach realizacji programu autorskiego ,,Preorientacji Zawodowej”. Na miejscu przywitał nas tata Mai i Oli pan Michał, który był pomysłodawcą i organizatorem wycieczki. Następnie przemiły pan Józef w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom ciekawostki związane z portem jachtowym, rybackim, handlowym i turystycznym. Dzieci oglądały pokaz wiązania węzłów, pan  opowiadał o jachtach i rybach morskich. W porcie rybackim dzieci oglądały kuter, który wrócił z połowu z dużą ilością ryb. Odwiedziliśmy tawernę, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, a na koniec dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi, za mile spędzony czas i edukację.

mgr Jolanta Daśko