PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY I „SŁONECZKA” Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ

16-06-2019 - Nowości

W dniu 12.06.2019 r. dzieci z grupy I „Słoneczka” odbyły wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej przy ul. Brzozowej w Kołobrzegu. Dzieci dowiedziały się jak można stać się jej czytelnikiem i jak należy się w niej zachować.

Z ciekawością wysłuchały bajki o „Małym koźlątku”. Grupa miała możliwość oglądania różnego rodzaju książek i czasopism. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane bajki. Takie spotkanie umożliwia dzieciom bezpośredni kontakt z książką, a głośne czytanie zapewnia im wszechstronny rozwój. Dzięki współpracy z Biblioteką Dziecięcą możemy pochwalić się tym, iż „torujemy drogę” przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy chęć do czytania i utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały zaproszenie do regularnych wizyt w bibliotece. Spotkanie przebiegło w milej i sympatycznej atmosferze.

mgr Jolanta Daśko