ZAJĄCZKI W 21 BAZIE LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W ŚWIDWINIE

Dzień 19 czerwca na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków. W tym dniu, bowiem dzięki pomocy pana Tomasza – taty Wojtusia wybraliśmy się do miejsca jego pracy – Jednostki Wojskowej w Świdwinie. Dzieci od samego rana były bardzo podekscytowane, nie mogły się doczekać wyjazdu. Na miejscu zostaliśmy bardzo mile przywitani i zabrani
w wyjątkową podróż po 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego. Pierwszym naszym przystankiem była „Sala Tradycji” wyjątkowe miejsce, w którym dzieci nie tylko obejrzały wspaniałe eksponaty w postaci mundurów, uposażenia, artykułów, pamiątkowych sztandarów, makiety przedstawiającej całą jednostkę. Dzieci obejrzały także pokazowy film, z którego dowiedziały się, jakie cechy charakteru musi posiadać pilot, jakie szkoły należy skończyć, aby móc zostać pilotem w przyszłości. Następnie razem z panem Mateuszem pojechaliśmy na lotnisko gdzie mieliśmy możliwość obserwowania samolotów i śmigłowców. Z bliska obserwowaliśmy przygotowania śmigłowców do startu, weszliśmy do kabiny śmigłowca. Zwiedziliśmy także hangar wojskowy oraz karetkę. Na koniec naszej wycieczki czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Panowie żołnierze przygotowali dla nas ognisko. Dziękujemy im za bardzo duże zaangażowanie i chęć zaprezentowania swojego zawodu dzieciom.

Był to wspaniały dzień. Dziękujemy panu Tomkowi za zorganizowanie nam wycieczki, dzięki której mogliśmy realizować doradztwo zawodowe w naszej grupie oraz program patriotyczny. Dziękujemy również panu Danielowi – tacie Adasia za zorganizowanie nam autokaru na ten wyjazd.

mgr Martyna Domańska