WYCIECZKA DO LASU W CHARZYNIE

Dzisiejszy dzień 18.09.2019 r. był dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń z powodu wycieczki do lasu w Charzynie. W tym dniu grupy: III, IV, V, VI, VII, i VIII, zaraz po śniadaniu wyjechały na jesienną wycieczkę autokarami do lasu.

Celem naszego wyjazdu było sprawdzenie czy Pani Jesień już do nas na dobre zawitała. Wycieczka taka to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznawały czyścicieli lasu ( mrówki, żuczki), oglądały szaty roślinne lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, pnącza, paprocie i runo leśne, słuchały odgłosów lasu i śpiewu ptaków. Dużą atrakcją dla dzieci było zbieranie eksponatów leśnych: szyszek, grzybów, żołędzi, mchu w celu wzbogacenia kącików przyrody w swoich grupach.

Dzieci zasłużyły na pochwałę, wiedziały jak należy zachować się w lesie tak, aby nie ucierpiała na tym przyroda i jej mieszkańcy.

Czas w lesie szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola na obiad.

mgr Jolanta Daśko