CZYTANIE W „STOKROTKACH”

Cała Polska Czyta Dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

W poniedziałek 18 listopada odwiedziła nas mama Marysi Sz. Pani Małgosia, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz „Brzydkie kaczątko”.

Wyjaśniła dzieciom, że książkę „wypożyczyła” na dworcu kolejowym PKP we Wrocławiu, kiedy podróżowała pociągiem wraz z córkami. Na dowód tego pokazała pieczątkę umieszczoną na jednej ze stron.

Bardzo dziękujemy za poświęcony naszym Stokrotkom czas.

mgr Joanna Branc