STOKROTKI U FRYZJERA

Poznawanie zawodów to  dla przedszkolaków fajna sprawa. W czwartek 21 listopada dzieci z grupy IV odwiedziły salon fryzjerski Pani Agaty i zapoznały się z pracą fryzjerki. Jak wygląda salon fryzjerski? Czym zajmuje się fryzjer? Jakie akcesoria są mu potrzebne do pracy? Na te i inne pytania odpowiedziała pani Agatka właścicielka FRYZJERNI GOOD LOOK. Pani fryzjerka oprowadziła dzieci po salonie, opowiedziała o swojej pracy, pokazała dzieciom przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki, szczotki i grzebienie oraz szampony, farby, płyny i lakiery do włosów. Najbardziej zainteresowane były fotelem przeznaczonym do mycia głowy. Dziewczynki zdecydowały się na wykonanie kolorowych warkoczyków a chłopcy na stylizowanie fryzur.  Na zakończenie dzieci otrzymały pyszne słodkości. Dziękujemy serdecznie Pani Agacie za możliwość poznania zwodu fryzjera, a także zobaczenia, na czym on polega. Dziękujemy także mamie Stasia Sz. Pani Marionie za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

mgr Joanna Branc