„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA „ W GRUPIE I „MOTYLKI”

Dzień Pluszowego Misia to dla wszystkich dzieci radosny dzień. Któż z nas w dzieciństwie nie miał swojego ulubionego misia. Dzisiaj wszystkie dzieci z grupy „Motylki” przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami.

Skąd się wzięło to święto? Przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Prezydent Theodore Roosevelt brał udział w polowaniu, na którym postrzelono młodego niedźwiedzia. Prezydentowi żal się zrobiło zwierzęcia i kazał go uwolnić. Po tym wydarzeniu ukazały się artykuły w gazetach opisujące to zdarzenie. Ilustracja z gazety stała się inspiracją dla twórcy zabawek Morisa Michtoma . Stworzył zabawkę , której nadano imię Teddy- które jak się domyślacie jest zdrobnieniem od imienia Theodore.

Ten dzień stał się okazją do świętowania, wesołej zabawy. W zabawie ukryta jest również nauka. Rozwiązywanie zadań jest możliwością poszerzenia wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Nie zabrakło również tańców i słodkiego poczęstunku.

Wychowawca mgr  Beata Stegienta