ANDRZEJKI W GRUPIE VII „SŁONECZKA”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć.

W piątek 29. 11.2019r ,, Słoneczka’’ z grupy VII miały szaloną zabawę Andrzejkową, która zabrała dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości np.: jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną. Było tradycyjne lanie wosku, wyścigi butów, serca miłosne i Andrzejkowy poczęstunek. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

wychowawca Jolanta  Daśko