POWITANIE WIOSNY

Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy pierwszych oznak wiosny w przyrodzie. Z ogromnym zapałem dzieci wykonywały w swoich grupach Marzanny oraz kwiaty z kolorowej bibuły dla Pani Wiosny.

Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień… wszystkie przedszkolaki zebrały się w głównej sali i uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, błyskawicznie rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej i wykazały się ogromną wiedzą na temat zwiastunów wiosny, kwiatów chronionych i budzących się ze snu zwierząt. Zaprezentowały swoje kolorowe, wiosenne stroje w pokazie mody oraz umiejętności wokalne i taneczne. Gospodarzami całego zamieszania byli Bocian i Żabka w osobach pani Agnieszki Kopczyk i pani Arlety Depty. Wielką atrakcją dla dzieci było powitanie Pani Wiosny, która przyniosła ze sobą mnóstwo radości, ciepła i dobrej zabawy.

Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu sześciolatków z grupy VI „Biedronki”.

Powitanie wiosny w naszym przedszkolu było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci wyniosły z niego poczucie wspólnoty i mnóstwo pozytywnych emocji.