PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

We współczesnym zabieganym świecie często zapominamy o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska.

Dzieci z grupy V „Zajączki” i VII „Jeżyki” przygotowały przedstawienie o treściach przyrodniczo – ekologicznych z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Ziemi. Swoje umiejętności i talenty aktorskie oraz wokalne, a nawet taneczne 6-latki prezentowały dwukrotnie. Jako pierwsi na występ swoich pociech zostali zaproszeni rodzice i bliscy, którzy często nie kryli dumy i łez wzruszenia oglądając poczynania swoich najmłodszych.

Dzieci miały także okazje zaprezentować przygotowane inscenizacje przed wszystkimi przedszkolakami. Niecodziennymi gośćmi byli ich starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Pierwszoklasiści nagrodzili występujących kolegów gromkimi brawami oraz wręczyli im słodkie upominki. Było to bardzo miłe spotkanie, które mamy nadzieję kiedyś powtórzyć.

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej uczymy dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

mgr Kalina Kucharczyk