Menu Zamknij

Koncerty i teatrzyki

HARMONOGRAM AUDYCJI UMUZYKALNIAJĄCYCH

DLA DZIECI

pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej

na rok szkolny 2019/2020

Audycje będą odbywały się raz w miesiącu –  poniedziałek  godz. 1020.

16.09.2019 r.

 „ DYSCYPLINY SPORTOWE” – (śpiew, gitara, keyboard). 

Za sprawą tematycznych piosenek i melodii poznamy najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Ruchem i gestem naśladować będziemy naszych ulubionych sportowców.

07.10.2019 r.

„WĘDRÓWKI ARTYSTKI MRÓWKI” – (dwoje skrzypiec, altówka).

Ze zniszczonego przez chuligana mrowiska wyrusza w świat Artystka Mrówka, w celu odszukania straconych podczas kataklizmu rytmu i tempa potrzebnych do pracy. Po drodze spotyka różne postaci. W końcu, zgłębiając tajniki muzyki i ucząc się gry na instrumencie znajduje to, czego szukała.

13.11.2019 r. (środa)!

„WYSPIARSKIE MELODIE I RYTMY” – (dwóch perkusistów, akordeon).

Poznamy liczne instrumenty perkusyjne zarówno te popularne, jak i pochodzące z odległych stron świata. Taka też muzyka będzie nam towarzyszyła.

16.12.2019 r.

„ROWEROWA PRZYGODA MALINKI” – (śpiew, keyboard).

Malinka podczas wycieczki rowerowej uczy się zasad ruchu drogowego, a dzieci, jakie wzory zachowania należy wykorzystać w trudnych sytuacjach. Bajka wyzwala emocje i przeżycia, ale uczy też wiary i optymizmu oraz poczucia bezpieczeństwa.

13.01.2020 r.

„NAJPIĘKNIEJSZY INSTRUMENT – GŁOS ” – (śpiew, flet, pianino).

Zabawa muzyczna pokazująca możliwości głosu ludzkiego, ale również naśladującego odgłosy natury. Będą ćwiczenia emisyjne i dykcyjne, a zabawy wplecione w wiersze                       J. Tuwima: „O Panu Tralalińskim, „Spóźniony słowik” i „Ptasie radio”. 

03.02.2020 r.

„KOLORY W MUZYCE” – (dwóch gitarzystów).

Co to jest kontrast i jakie ma zastosowanie w muzyce? Kolorów w muzyce oczywiście nie zobaczymy, ale za sprawą dynamiki i frazowania z łatwością je sobie wyobrazimy.

02.03.2020 r.

„KTO TO JEST MULTIINSTRUMENTALISTA?” – (multiinstrumentalista, perkusja, keyboard).

Klarnet, flet prosty, gitara, saksofon, mini akordeon, sopiłka, śpiew, a wszystko to w wykonaniu jednego muzyka, któremu będą towarzyszyć instrumenty perkusyjne i keyboard.

06.04.2020 r.

„CZERWONY KAPTUREK” – (flet, obój, keyboard).

Muzyczna bajka z morałem, w której dzieci biorą czynny udział. Pokazuje skutki nieodpowiedniego zachowania, uczy szacunku i mówi o tym, że należy słuchać dorosłych, gdyż, jeśli czegoś nam zabraniają, to wiedzą, dlaczego to robią.

18.05.2020 r.

 „MUZYCZNO-WARZYWNY KRAM” – (flet, obój, fagot).

Bajka muzyczna zachęcająca do zdrowego odżywiania. Liczne zagadki, wspólna zabawa, ciekawostki o owocach i warzywach, a wszystko okraszone dowcipną muzyką.

15.06.2020 r.

„TACY TRZEJ…” – (dwoje skrzypiec, altówka).

Trzy postacie niekoniecznie będące ludźmi, choć o ludzkich obliczach. Każda z nich zajmuje się czymś innym. Łączy ich miłość do muzyki. Postanawiają swoje dotychczasowe życie zmienić na pełną przygód podróż, w której muzyka odegra najważniejszą rolę.