Z CYKLU: BIEDRONKI POZNAJĄ ZAWODY SWOICH RODZICÓW LABORANT

26.10.2018r. odwiedził Nas tata Norberta, który przybliżył dzieciom specyfikę pracy laboranta. Pan Szymon uraczył Nas mikroskopem i całym asortymentem przyborów niezbędnych do pracy w laboratorium. Dzieci dowiedziały się w sposób namacalny czym jest m.in.: pipeta, szkiełko podstawowe, okular, kolba oraz poznały etapy badania materiału oraz jego rodzajów. Dużą frajdę sprawiły dzieciom obserwację przez mikroskop: krwinek czerwony, pręcików kwiatka, liścia cebuli, oraz bakterii w wodzie z kałuży. Podczas ewaluacji spotkania padło pytanie: Ile osób chciałoby w przyszłości pracować w laboratorium jako laborant? Co się okazało, znaczna część grupy podniosła rękę do góry.

W imieniu swoim i Biedronek serdecznie dziękujemy p. Szymonowi za poświęcony czas oraz laboratoryjne prezenciki.

mgr Patrycja Kobiela-Orlińska