PSZCZÓŁKI W KSIĘGARNI

W środę 31 października Pszczółki wybrały się do księgarni.  Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą księgarza i wyposażeniem księgarni. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Pszczółki dowiedziały się, jakim sklepem jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co kupuje. Dzieci dowiedziały się także, że każda książka w księgarni ma swoje wyznaczone miejsce. Wszystkie książki podzielone są na działy tematyczne, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, którą chcemy kupić. Przedszkolaki mogły przekonać się, na czym polega różnica między księgarnią a biblioteką. Dzieci oglądały różne pozycje książkowe. Na koniec spotkania dzieci zakupiły książkę do przedszkolnej biblioteczki pt. „Wiersze” Jana Brzechwy. Pan księgarz wręczył dzieciom zakładki do książek i zachęcał do codziennego czytania książek.

mgr Joanna Branc