W „SZKLANYM ŚWIECIE”, CZYLI WYCIECZKA MISIÓW I BIEDRONEK DO BOMBKARNI

13.12.2018 r. „Misie” i „Biedronki” wyruszyły w pogodnych nastrojach w niezwykłą wyprawę. Dzieci już od pierwszych kilometrów naszej trasy śpiewały poznane na zajęciach piosenki, nie zabrakło także kolęd. Dzięki tak miłej atmosferze droga do bombkarni minęła nam bardzo szybko. Na miejscu poznaliśmy, krok po kroku jak powstaje bombka, z jakiego szkła tworzy się bombkę oraz jak nadaje się jej kształty. Kolejno odwiedziliśmy srebrzalnię, gdzie w magiczny sposób azotan srebra barwił bombkę; dekoratornię, w której panie dekoratorki intensywnie pracowały i dodawały bombkom blasku i uroku oraz suszarnię. Finałem było własnoręczne malowanie swojej bombki, co sprawiło dzieciom wiele radość, tym bardziej że każdy dostał ją na pamiątkę. Na terenie bombkarni znajduje się małe gospodarstwo, dzięki czemu dzieci mogły poobserwować owce, barany, bażanty, króliki, kury, kaczki a dzięki znajdującym się w gospodarstwie ulom dzieci dowiedziały się, kim jest bartnik. Wycieczka do bombkarni to wspaniały przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

mgr Patrycja Kobiela-Orlińska, mgr Janina Hołowczak