„KOMINIARZ SZCZĘŚCIE NOSI” – SPOTKANIE W GRUPIE „MISIÓW”

18-02-2019 - Nowości

Przed feriami w ramach preorientacji zawodowej „Misie” miały możliwość zapoznania się z tajnikami zawodu kominiarza. Naszą grupę odwiedzili panowie kominiarze Seweryn i Leszek Paluszkiewicz, którzy zaprezentowali się w tradycyjnych strojach kominiarskich: galowym i roboczym. Opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej, trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy oraz pokazali narzędzia, którymi posługują się w trakcie czyszczenia kominów. Przedszkolaki wysłuchały legendę „Guzik na szczęście”, dowiedziały się też kilku bardzo ważnych rzeczy: po co czyszczone są kominy, a także, dlaczego nie wolno palić śmieci w ogniskach, domowych piecach.

Na koniec panowie obdarowali dzieci prezentami: cukierkami, figurkami kominiarczyków oraz najprawdziwszymi guzikami z wizerunkiem kominiarza, które na pewno przyniosą nam szczęście. Serdecznie dziękujemy panom Sewerynowi i Leszkowi za wspaniałą lekcję oraz poświęcony nam czas.

mgr Janina Hołowczak