KOŁOBRZESKI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

24-03-2019 - Nowości

W dniach 15 i 16 marca w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXIII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej, w którym wzięły udział przedszkolaki uczęszczające do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie miasta Kołobrzeg i powiatu kołobrzeskiego.

Organizatorem festiwalu jest Przedszkole Miejskie nr 3 w Kołobrzegu. To jedyny tego typu festiwal z tak długą tradycją. Do konkursu zgłosiło się 66 uczestników.

Celem konkursu jest wyszukiwanie młodych talentów, promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu oraz integrowanie środowisk przedszkolnych.

Dzieci zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe od 3 do 6 lat. Nasze przedszkole zaprezentowały: Dorota G., Julia Ł.,  Róża Ł. oraz Maja A.

Wszystkie dzieci otrzymały pluszowe nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Gratulujemy Julii Ł. z grupy I, która zajęła drugie miejsce w kategorii dzieci 4- letnich.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy dziewczynkom przede wszystkim odwagi.  Życzymy dalszych sukcesów.

mgr Joanna Branc