KÓŁKO ORIGAMI – „WYCZAROWANE Z PAPIERU”

Origami, to ciekawa technika wspierająca rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Zastosowanie na zajęciach techniki origami pozwala na naukę koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności, planowania oraz współpracy. Daje możliwość osiągnięcia sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny i  zaakceptowania porażki.

Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka origami było rozwijanie świadomości dziecięcych możliwości, a także  wzmacnianie poczucia własnej wartości. Dzieci dowiedziały  się, że mogą i potrafią. Program kółka origami przeznaczony był do realizacji na zajęciach dodatkowych z dziećmi zdolnymi w grupie dzieci 6-letnich „Żabki”. Spotkania odbywały się dwa razy w miesiącu we wtorek.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z naszych spotkań.

mgr Janina Hołowczak