„DZIEŃ DINOZAURA” U ZAJĄCZKÓW

W czwartek 04.01.2018r. od rana dzieci z grupy II ” Zajączki” wprowadzane były w tematykę związaną z istnieniem dinozaurów. Po przyjściu do przedszkola dzieci otrzymały opaskę
z kolorowym dinozaurem, którą miały założoną w czasie dnia. Po pokolorowaniu sylwety dinozaura dzieci uczestniczyły w wesołym zajęciu,  podczas którego układały puzzle z obrazkiem dinozaura, segregowały sylwety dinozaurów wg koloru, tworzyły zbiory, przeliczały elementy zbiorów. Dzieci poznały także piosenkę „Smoko – loko”. Zajączki uczestniczyły także w zabawie „Tropimy dinozaura” – podążały tropem za śladami zostawionymi przez niego. Przy stolikach dzieci wykonały także zadanie – łączyły ze sobą takie same dinozaury.  Na koniec zajęć na Zajączki czekała miła niespodzianka – poczęstunek, który dzieci zjadły ze smakiem.

To był bardzo miły dzień.

mgr Martyna Domańska