HARMONOGRAM AUDYCJI UMUZYKALNIAJĄCYCH DLA DZIECI POD PATRONATEM FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2022/23
Audycje odbywały się będą raz w miesiącu -  poniedziałek  godz. 12:35

03.10.2022 r.

"WĘDRÓWKI ARTYSTKI MRÓWKI" - (dwoje skrzypiec, altówka)

Ze zniszczonego przez chuligana mrowiska wyrusza w świat Artystka Mrówka, w celu odszukania straconych podczas kataklizmu rytmu i tempa potrzebnych do pracy. Po drodze spotyka rożne postacie. W końcu, zgłębiając tajniki muzyki i ucząc się gry na instrumencie, znajduje to, czego szukała.


21.11.2022 r.

"WIBRAFON I PRZYJACIELE" - (wibrafon, keyboard, instrumenty perkusyjne)

Wibrafon, to instrument perkusyjny wynaleziony sto lat temu w stanach zjednoczonych ameryki. Od samego początku znalazł zastosowanie w muzyce jazzowej. W naszej części Europy ta muzyka w tamtych czasach nie była mile widziana. Dzisiaj wibrafon odgrywa ważna rolę również w muzyce rozrywkowej i klasycznej. W artystycznym działaniu wspierać go będą "przyjaciele".


12.12.2022 r.

"ŚPIEWAMY WIERSZE TUWIMA I BRZECHWY" - (dwoje śpiewaków, piano)

Wiele wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zostało piosenkami. Przedstawimy niektóre z nich: O misiu, Kaczce Dziwaczce, z Akademii pana Kleksa i Lokomotywę jako utwór rapowy.


09.01.2023 r.

"JAŚ I MAŁGOSIA " - (flet, obój, trąbka)

Jedna z najbardziej znanych bajek braci Grimm w wersji muzycznej opowiadająca o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez ojca spotkały złą czarownicę….Baśń poprzedzona będzie prezentacją instrumentów muzycznych.


27.02.2023 r.

"MUZYKA FILMOWA" - (animacja, instrumenty perkusyjne, piano)

Muzyka stanowi bardzo ważny element w filmie, podkreśla grę aktorską, dramaturgię zdarzeń. Usłyszymy muzykę filmową począwszy od slapsticku po współczesne hity filmowe z dużego i małego ekranu.


06.03.2023 r.

"PKŁÓCONE INSTRUMENTY" - (dwoje skrzypiec, altówka/mandolina)

Bajka o przyjaźni Biedronki i Pszczółki oraz podstępnym Kosie i mądrych radach Pana Świerszcza. Opowieść o prawdziwej przyjaźni i miłości do muzyki.


03.04.2023 r.

"PERKUSYJNE IGRASZKI" - (akordeon MIDI i dwóch perkusistów)

Elektronika coraz częściej wkracza na estradę koncertową, nadając tradycyjnym instrumentom nowe, nieograniczone brzmienia. Tym instrumentem będzie dobrze nam znany akordeon, jego wirtuoz- czarodziej i liczna rodzina instrumentów po wielokroć uderzanych, czyli instrumenty perkusyjne.