ZAJĄCZKI POZNAJĄ ZAWÓD STRAŻAKA

03-04-2019 - Nowości

Pewnie każdy mały chłopiec, który ma marzenia na przyszłość chciałby wykonywać zawód, który jest szanowany, często też niebezpieczny. Wielu z tych chłopców, nawet często dziewczynki chciałoby zostać strażakiem.

We wtorek 19 marca dzieci z grupy Zajączki wybrały się na bardzo ciekawe spotkanie do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Dzieci zostały przywitane przez panią Magdalenę, która oprowadziła nas po budynku, dzieci miały możliwość przymierzenia ubrań, włożenia kasków. W specjalnej salce poznaliśmy główne zasady bezpieczeństwa w domu w celu uniknięcia pożaru a także kroki, które należy wykonać w wypadku wystąpienia go. Dzieci bardzo aktywnie odpowiadały na pytania, ochoczo udały się do garażu gdzie zobaczyły wozy strażackie i poznały ich wyposażenie. Poznaliśmy także pracę dyspozytora i dowiedzieliśmy się, dlaczego nie wolno dzwonić bezpodstawnie pod numery alarmowe.

Była to dla nas bardzo wartościowa lekcja i przeżycie. Z całego serca dziękujemy pani Ani (mamusi Kacperka) za zorganizowanie dzieciom tej wspaniałej wycieczki.

mgr Martyna Domańska