BIEDRONKI W BIBLIOTECE

28-05-2019 - Nowości

Dnia 15.05.2019 r. Biedronki wybrały się do Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak obchodzić się z książką oraz jak są rozmieszczone w bibliotece książki. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Kura Adela. Jak kura zgubiła pióra”. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

mgr  Patrycja Kobiela-Orlińska