,,BASIOWY BAL PASIASTYCH” U ,,PSZCZÓŁEK”

17 maja 2019 r. w gr. ,,Pszczółki” odbył się Bal Pasiastych. W tym dniu wszystkich obowiązywał strój w paski. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat tolerancji, zaszczepianie zrozumienia i sympatii dla ludzi wykluczanych z powodu swojej odmienności. Dzieci rozmawiały o życzliwości, szacunku oraz delikatności względem innych osób.                   Taką odmienną bohaterką jest Basia, ulubiona postać z książek dzieci z naszej grupy. Dzieci chętnie słuchają książek o jej niezwykłych, choć codziennych przygodach. Basia ma podobne problemy i kłopoty co nasze przedszkolaki, dlatego zorganizowaliśmy dla niej bal. ,,Pszczółki” bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach tanecznych. Narysowały portrety Basi a na zakończenie dnia otrzymały pamiątkowe dyplomy ,,pasiastego przyjaciela Basi”. Był to bardzo miły dzień.

mgr Olga Kaźmierska