GRUPA I „MOTYLKI”- ANDRZEJKI

W piątek 29.XI w naszej grupie odbyły się pierwsze andrzejki. Andrzejki to po prostu świetna zabawa oparta na tradycji. I ci mali i ci duzi wszyscy lubimy zabawę w każdej formie. W młodszych grupach dzieci przedszkolnych tradycyjne wróżby można przekształcić w zabawy. Dzieci bawiły się kołem fortuny, na, którym były umieszczone karty z ilustracjami (sowa, list, paczka, strzykawka, walizka, skarbonka), dzieci kręcąc kołem losowały jeden z obrazków, który mógł wskazywać na coś, co wydarzy się w przyszłości. Niespodzianki kryły się również pod kubeczkami. Niektóre z dzieci chcąc pomóc sobie we wróżbie tak uważnie śledziły, co znajduje się pod danym kubeczkiem by wylosować, co się chce. Ustawianie kapci sprawiło dzieciom dużo radości, a kapeć dziecka, który pierwszy przekroczy próg łazienki sprawi, np. że dziecko będzie mądre i dokona czegoś wielkiego.

wych. mgr Beata Stegienta